گوگل، سرویس گوگل پلاس را چند روزی است که به کاربران وب معرفی کرده است، ولی هم اکنون این سرویس جدید اجتماعی که شبیه فیس بوک هست به صورت  تعداد کاربر محدود و آزمایشی کار می کند .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، این سرویس جدید گوگل خصوصیات شخصی سازی جدید و مفیدی به شما ارائه می دهد، اما به طور پیش فرض غیرفعال شده است و خیلی سخت پیدا می شود !

در ادامه توضیح داده می شود که چگونه این نکات را پیدا کنید:

وقتی پروفایل مدیران و مهندسین رده بالای گوگل + را بررسی کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که تنظیمات اولیه پروفایل خود را تغییر داده اند .

شما میتوانید با مشاهده سرویس جدید آمار گوگل که به عنوان پیشتاز این سرویس جدید اینترنتی شروع به کار کرده است دلیل این گفته بفهمید.

به تصویر زیر توجه کنید ، آیا می توانید این نکته را بفهمید ؟

1x1.trans اعمال تنظیمات امنیتی گوگل پلاس همانند مدیران گوگل!

خب، این لیست ۱۰ نفر اول کاربران سرویس گوگل پلاس است که با تعداد  افرادی که دنبال کننده (followers) آنها بوده اند رتبه بندی شده اند، که شامل دو مدیر موسس گوگل ، Larry Page  و Sergy Brin  و همراه نایب رئیس ارشد مهندسین گوگل Vic Gundorta کسی که هدایت و مدیریت پروژه گوگل پلاس را به عهده دارد.Matt Cuts  مهندس گوگل را در رتبه ۶ این لیست می بینیم.

این ۴ نفر از مدیران بلند پایه گوگل در این لیست هیچ کسی را به عنوان دوست  به حساب کاربری خود اضافه نکرده اند!

اتفاق عجیبی است(۰ friends)، این در حالی است که  هر شخص دیگری در این لیست  دوستان زیادی دارد.

Mark Zukerberg   ۶۹ نفر را به عنوان دوست به حلقه های خود اضافه کرده است.

Leo Laporte  ۳۳۰ نفر ، Bradley Horowitz 748 نفر و Robet Scoble  نیز بیش از هزاران نفر در لیست دوستان خود  در طی تنها فقط ۴ روز  اضافه کرده اند.

اگر شما به ادامه لیست نگاهی بیندازید درصد تعداد افرادی که دارای هیچ دوستی نیستند خیلی کمتر می شود و بیشتر کسانی که هیچ دوستی به حساب کاربری خود اضافه نکرده اند از مدیران بلند پایه گوگل یا مدیران داخلی این شرکت هستند!

آنها کار منطقی و جالبی انجام داده اند و ما هم می توانیم تنظیمات دلخواه خود را همانند آنها ثبت کنیم .

حالا در اینجا این روش را به شما یاد می دهیم :

۱٫به پروفایل گوگل خود بروید و بروی گزینه ویرایش (Edit)  کلیک کنید.

۲٫بروی آیکون کوچک کره زمین که در سمت راست نام لیست کسانی که در حلقه های شما هستند کلیک کنید.

1x1.trans اعمال تنظیمات امنیتی گوگل پلاس همانند مدیران گوگل!

که این پنجره را برای شما باز میکند:

1x1.trans اعمال تنظیمات امنیتی گوگل پلاس همانند مدیران گوگل!

۳٫برای اینکه همه افرادی که در حلقه های شما به عنوان دوست هستند پنهان شوند تیک گزینه اول را بردارید و اگر میخواهید دسترسی افراد به دوستان خود را محدود کنید  بروی گزینه “Your circles”  در زیر سوال “Who Can See This?” کلیک کنید.

۴٫بروی گزینه “Save” کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود و در ادامه بروی گزینه “Done Editin”  کلیک کنید تا برگه دوباره پنهان شود.

تا اینجا، شما فقط لیست کسانی که به عنوان دوست اضافه کرده اید را پنهان کردید.

حالا سوال این است :

اگر این تنظیمات برای هر شخصی که در گوگل پلاس عضو هست )برای حفظ اطلاعات شخصی آنها  (به نظر مهم بیاید ،چرا مدیران گوگل این تنظیمات را به طور پیش فرض  برای همه اعمال نکرده اند ؟


دانلود + ادامه مطلب