طراحی كابینت

طراحی کابینت آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون ان دارد .

اگر به آشپزخانه های مختلف نگاه کنیم متوجه می شویم که در تمامی آنها قسمت زیادی از فضا به کابینت ها اختصاص داده شده است . با نصب کابینت ها و اختصاص دادن فضای زیادی به انها در حقیقت نوعی فضاسازی انجام می گیرد و فضای مناسب و بیشتری جهت نگه داری لوازم ایجاد می شود . با توجه به این کاربرد و اهمیت آنها بهتر است توجه خاصی نیز به طراحی آنها مبذول شود .
نكات مهم در طراحی و استفاده كابینت
1)  در آپارتمان های جدید امروزی که اپن هستند و کابینت‏ ها از پذیرایی و اتاق‏های دیگر به راحتی دیده می‌شوند توجه به زیبایی و طراحی کابینت‏ ها اهمیت بیشتری پیدا می‏کند. توجه به چیدمان وطراحی کابینت کمک می‏کند که خانه و آشپزخانه‏ تان تمیز و مرتب باشد.
۲) گاهی وقت‌ها مجبور می‌شوید برای برداشتن یک وسیله، تمام وسایل را به هم بریزید. بهتر است لوازم و وسایلی را که کمتر از آنها استفاده می‌کنید در طبقات بالاتر و قسمت‌های عقبی کابینت قرار دهید و وسایلی را که در طول روز چند بار از آنها استفاده می‌کنید در قسمت‌های جلویی قرار دهید.
۳) معمولا سایه کابینت‏ ها روی میزها و سایه هود روی اجاق گاز می‏افتد و موجب می‌شود نور کافی برای انجام کارهای پخت و پز وجود نداشته باشد. توصیه می‏شود در آشپزخانه علاوه بر نور عمومی‌ از نور موضعی هم استفاده کنید تا هنگام کار نور کافی و دید بهتری داشته باشید.
۴) برای صرفه‌جویی در فضا قابلمه ‏های کوچک‌تر را در قابلمه‏ های بزرگ‌تر قرار دهید. می‌توانید قابلمه‏ ها و لوازمی‌که زیاد به آنها احتیاج پیدا می‏کنید در کابینت‏ ها و قفسه‏ های قابل حمل قرار دهید تا مجبور نشوید دایم در کابینت‏ ها را باز و بسته کنید و دسترسی راحت‌تری به وسایل داشته باشید.
۵) قرار دادن لوازم و وسایل برقی که به ندرت مورد استفاده قرار می‏گیرند روی کابینت و میز آشپزخانه فضای زیادی می‏گیرند که برداشتن و قرار دادن آنها در کابینت فضای زیادی در اختیارتان قرار می‏دهد.
۶) رنگ‏های قرمز و نارنجی به رنگ‏های مهیج و اشتها آور معروف‌اند و می‏توانید در دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب رنگ کابینت از آنها استفاده کنید.
۷) نصب پوستر و عکس‏های زیبا از میوه ‏ها و سبزی‏ها در آشپزخانه شما را به تغذیه سالم تشویق می‏کند و در رفتارهای غذایی سالم نقش دارد. داخل یا روی در کابینت‏ هایی که زیاد آنها را باز و بسته می‌کنید از این تصاویر استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه : نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه به همراه طرح های زیبا


دانلود + ادامه مطلب